přepnout na mobilní zobrazení

Kategorie

Informace

Naše pobočka

Růžovka s.r.o.
Růžová 1522/16
11000 Praha - Nové Město

Naproti Hl. nádraží v Praze

IČ: 26123479
DIČ: 26123479

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
Sobota
Neděle
10:00 - 18:00
10:00 - 18:00
10:00 - 18:00
10:00 - 18:00
10:00 - 18:00
Zavřeno
Zavřeno
Další informace

Doprava a doručení

Osobní odběr
ZDARMA
ihned na Praze 1
Doporučená zásilka
49,-Kč
2-3 dny
Balík do ruky
99,-Kč
1-2 dny

Další informace

TOPlist


Vše o druhotném software


Věděli jste, že při prvním zapnutí druhotného software se Vám dostává toho samého jako prvotnímu uživateli software? Ano! Mezi hlavní výhody druhotného software patří jeho nemožné opotřebení. Nemáte snížené žádné původní parametry software narozdíl třeba od koupi ojetého vozidla. 

Operační systémy Microsoft Windows a další software jako Microsoft Office nebo Adobe Photoshop je možné získat za zlomek původní ceny. V kategorii námi nabízených software produktů můžete ušetřit až 70% nákladů.

Co je druhotný software

Windows

Jedná se o software, který byl v minulosti používán. Původ takového software je obvykle u velkých firem, pro které je již software nepotřebný (např. z důvodu přechodu na jinou verzi).  I přesto, že se nás výrobci snaží mystifikovat o zákazech prodeje použitého software, tak Soudní dvůr Evropské unie (nejvyšší soudní instance v EU = vydává konečné rozsudky) vydal rozhodnutí, které prodej druhotného softwaru povoluje. Je to podobný princip jako u koupi ojetého vozidla nebo knížky, které výrobci či autoři také nemohou zakázat.

Tyto společnosti oslovujeme, vykupujeme od nich licence,  které již nepoužívají a nabízíme je našim klientům s až 70% slevou. Výhodněji tak můžete zakoupit např. varianty Windows 7Windows 8 a Windows 10.

Jak to funguje

Na našem e-shopu Růžovka.cz najdete většinou OEM verzi. Jak již bylo vysvětleno výše, jedná se o předinstalovanou verzi softwaru zakoupeném počítači.

Co se ale děje s počítačem, který je již zastaralý a nepoužitelný? Vždyť ten operační systém je pořád funkční? Ano přesně tak! Jednou z našich služeb je výkup nepotřebné techniky. Od firem vykupujeme nepoužívané počítače a systém v tomto počítači deaktivujeme a pošleme na recyklaci. Samotnoý software pak zachováme pro naše další zákazníky.

Operační systém Windows vám dodáme se všemi potřebnými certifikacemi o pravosti a záložním instalačním médiem. Stačí tedy jen nainstalovat, zadat instalační klíč a můžete používat svůj počítač. Pokud si nejste jisti s instalací, stačí se jen domluvit s naším technikem, který vám pomůže.

Než začnete s instalací

Určitě si nejdříve přečtěte FAQ, kde jsou napsané možné příčiny neúspěšnosti instalace. Určitě pokračujte podle návodů, který obdržíte při zakoupení klíče. Pokračujte se stažením klíčových ovladače (chipset a LAN), které se budou hodit v případě problému se sítí. Také se ujistěte, že stažený windows máte přenesený na CD nebo flash pomocí speciálního programu, aby začal boot při startu.
Berte na vědomí, že instalace není doporučována začátečníkům. Instalaci vám rádi provedeme za poplatek od 499Kč.
Po instalaci bude potřeba aktivovat software pomocí internetu, ale může se stát, že budete muset provést telefonickou aktivaci. 


Na co si dát pozor

Pokud jste se rozhodli využít náš web pouze k přečtení si více informací o použitém softwaru, nikoli i následném nákupu, můžeme vám doporučit vyhýbat se podezřele nízkým cenám, zavádějícím informacím nebo pofidérnímu webu. I když si koupíte padělaný produkt, software vám může dočasně fungovat, ovšem ne legálně. My vám nabízíme 100% garanci původu našeho druhotného softwaru a také jistotu legality operačních systémů Windows.

Proč se vyplatí druhotný software?

Software sám o sobě neztrácí na výkonu ani funkčnosti jako je tomu u hardwaru. Ještě do nedávna končil v recyklačních střediscích společně s nosičem. Dnes již umíme software přeprodávat a důvodů, proč si ho koupit, můžete mít hned několik.

Jedním z nich je určitě cena. Pokud si porovnáte operační systémy Windows, které se prodávají jako nové a naší nabídku, můžete vidět znatelný rozdíl. V některých případech se jedná až o polovinu ceny. Přitom oba operační systémy budou fungovat úplně stejně.

Druhý důvod může být, že máte starší počítač, na kterém nejnovější Windows nebude stíhat paměť. Ale starší verze Windows se již neprodávají.

Jako další důvod může být například, že prostě nejnovější Windows nemáte rádi a raději budete na svém počítači používat staré dobré Windows 7.

Co na to Evropský soud?

Softwarové licence mohou být volně prodávány. V případě, že nakoupíte software samostatně, můžete jej pak za stejných podmínek i prodat.

Výhradní právo autora softwaru se vyčerpá při prvním prodeji. Kupující, kteří zakoupili počítačový program z volného trhu, jsou oprávněni tento software užívat.

Není rozdíl mezi způsobem distribuce, tedy tím zda je software šířen na CD, DVD nebo on-line stažením. Dále nositel autorských práv (výrobce) nemůže při dalším prodeji stejného počítačového programu znovu požadovat odměnu, kterou již získal při prvním prodeji. V oběhu bude stále jen jedna kopie softwaru, tak proč by za ni mělo být zaplaceno ještě jednou?

Pokud licenční smlouva převod (další prodej) softwaru výslovně zakazuje, nositel dotyčného práva již nemůže dalšímu prodeji bránit. Licenční smlouva nestojí nad Evropským právem a body, které jsou s ním v rozporu, jsou neplatné (platí zejména pro tzv. "OEM software").

Druhotná licence Windows 7 a její prodej je v souladu s rozhodnutím soudního dvora EU směrnice 2009/24/ES o převodu licencí na nového uživatele.

Co píší média

  •          Computerworld (Rozhodnutí Evropského soudu o legálnosti prodeje druhotných softwarů)
  •          Bonusweb (Názor Evropského soudu na přeprodej softwaru)
  •          PravoIT (Proces Evropského soudu ohledně vyčerpání autorských práv)
  •          Root.cz (Diskuze k předprodeji softwaru)
  •          Patria.cz (Článek o prodeji druhotného softwaru)
  •          ITbiz (Rozbor již proběhlého sporu o přeprodeji softwaru)

Nejčastější dotazy

Je to legální ?

Ano. Podle Evropského Soudu je tento proces legální.

Co je to COA ?

COA neboli Certificate of Authenticity je certifikát pravosti softwaru.

Zvládne aktivaci i úplný začátečník?

Pokud si nejste příliš jisti o procesu, raději se do toho sami nepouštějte. Můžete například navštívit naší prodejnu, kde vám za poplatek 699Kč vše připravíme.

Je možný Upgrade na W10

Ano. Až do 31.12.2017 je možné upgradovat na windows 10 zdarma. Samozřejmě i nadále bude možné provést upgrade, ale již za poplatek.

Co mám zvolit ? 32 nebo 64bit

To záleží na vašem procesoru. Podívejte se na vlastnosti počítače a zjistíte, kterou verzi máte.

Jaký je rozdíl mezi HOME a PRO ?

V prvé řadě je to cena, která je ale vykoupena funkcionalitami systému. Windows Pro je především pro zkušenější uživatele. Pro bežné domácí použití bohatě stačí verze HOME.

Kdy skončí podpora W7 ?

Ukončení rozšířené podpory je plánováno dne 14. ledna 2020. Rozšířená podpora je placená, tedy fáma o tom, že Windows 7 v roce 2020 končí není pravdivá. I po tomtu datu bude systém stále nomálně fungovat.

Bude přeprodaný software fungovat stejně jako nový?

Ano bude. A pokud bude závada na námi dodaném aktivačním klíči, garantujeme záruku výměny nebo vrácení peněz.

Musí být přeprodaná OEM verze instalovaná na nový počítač?

Software můžete instalovat na jakýkoliv počítač.

Proč mi počítač píše, že mám nelegální software?

Pravděpodobně, protože  jste nedokončili celou (re)aktivaci.

Nelze mi pokračovat v instalaci, co mám dělat?

Nejspíše jste špatně zadali licenční číslo. Zkuste to udělat znovu nebo nám napište a my vám radi poradíme.Hodnocení obchodu

Co říkají naši zákazníci

[17. 6. 2019] Anonymní recenze

Skvělý osobní přístup
Rychlost
Nápomocnost
[14. 6. 2019] Anonymní recenze

dobrá poloha v Praze
[6. 6. 2019] Anonymní recenze

V centru
[3. 6. 2019] Anonymní recenze

Přehledný eshop
Dostupné i bazarové zboží
Dobrá komunikace
V mém případě nefungovalo potvrzení objednávky e-mailem
Produkt nebyl přesně popsán (byl patrně po kuřákovi, oblemcaný a zažloutlý, což v popisu nebylo), ale funguje.
Nemůžu si stěžovat, jediné, co jsem neobdržel byly pokyny pro platbu a nějaké údaje o objednávce, takže jsem z počátku myslel, že obchod již nefunguje. Nakonec se vše podařilo dotáhnout do konce a obchod proběhl.
[3. 6. 2019] Anonymní recenze

Nízká cena
[2. 6. 2019] Anonymní recenze

Prodej i již podporovaných ale funkčních verzí za rozumnou cenu.